úvodní strana

Adresa: 378 53 Zahrádky č.p. 42, okres Jindřichův Hradec; Tel./fax: 384 490 051; E-mail: obec@zahradky.cz

VÍTÁ VÁS OBEC ZAHRÁDKY

listek Výtvarná dílna listek nabídka kurzů listek programové kurzy 2019

Kurz č. 0 - Barvení látek

[ on-line objednávka ] [ tisk ]


Základní informace (termíny, cena, volná místa...)

termín 05.07.2019
volná místa 5 (velikost skupiny - min , max 5 osob)
cena 2300,- Kč
uzávěrka přihlášek 01.07.2019, tj. většinou 15 dnů před zahájením kurzu
uzávěrka plateb 05.07.2019, po uzávěrce obdržíte podrobné informace.
Pokud neobdržíme platbu kurzovného do uzávěrky plateb, nepovažujeme přihlášku za platnou.
přihláška na
poslední chvíli
do 04.07.2019 do 24.00 hod. a kurzovné se platí v hotovosti na místě
platba kurzovné je možné uhradit buď převodním příkazem na účet č. 31121251/0100 nebo poštovní poukázkou C. Vždy je nezbytně nutné vyplnit specifický symbol (číslo kurzu) a variabilní symbol (nejlépe rodné číslo, příp. vámi sestavené jiné desetimístné číslo). Rezervaci míst v kurzu provádíme dle pořadí došlých plateb!
storno podmínky pokud zrušíte přihlášku po uzávěrce, tj. 15. a další dny před konáním kurzu, kurzovné nevracíme. Platbu můžeme po dohodě převést na jiný kurz.
poznamka Přihlášky posílejte na jana_dohnalova@seznam.cz. Přihláška je platná po uhrazení zálohy, která činí 1000 Kčna účet č. 2600650786/2010. Do poznámky uveďte své jméno, místo a datum konání kurzu a heslo "barvení". Záloha je nevratná. Vždy nejdříve napište na uvedený email a teprve po potvrzení volného místa posílejte platbu ne naopak.  

Lektoři

Jana Dohnalová


Popis kurzu

Jedná se o barvení látek rekativními barvami Procion MX Dye, které jsou krásné a s nimiž barví lektorka látky pro téměř všechny svoje výrobky. Jsou to barvy určené pro přírodní vlákna rostlinného původu, takže s nimi můžeme barvit bavlnu, len, viskozu. Co se na kurzu naučíte - naučíte se, jak používat barva, technologický postup; naučíte se, jak vytvořit šest různých odstínů jedné barvy od nejsytější po nejsvětlejší; naučíte se, jak míchat barvy, abyste dostali i takové barvy a odstíny, které nejsou v nabízené barevné škále v obchodech k dispozici; naučíte se, jak si obarvit jakýkoliv kus látky (jste samozřejmě omezeni velikostí nádoby a podmínkami, ve kterých barvíte) přesně v takové barvě, jakou chcete; naučíte se, jak si obarvit látku různými barvami (odnesete si 0,5m takto nabarvené látky). Kromě látek můžete reaktivními barvami barvit třeba i oblečení - trička, sukně. Pracovat budeme s sprimárními barvami - červená, žlutá, modrá - buď ve studené nebo teplé škále. To si sami vyberete. Vezměte s sebou - blok a tužku na poznámky, pracovní oděv, který můžete jakkoliv zašpinit, pamatujte i na boty, gumové rukavice, roušku, bílé bavlněné plátno předeprané na 60°C (bez prášku i aviváže), budete potřebovat cca 4m o šíři 140 cm, 6 malých skleniček o obsahu 50 ml, 1 malý plastový kelímek, černý permanentní fix, alespoň 3 injekční stříkačky 20 ml a alespoň jednu 50 ml, plastový kelímek nebo skleničku cca 1/4 litru na míchání barev - 3 kusy, jednu starou lžičku, odměrku o velikosti čajové lžičky, ale může být i čajová lžička, sáčky do mrazničky o objemu 1l - celkem jich budeme potřebovat 36, nádobu na obarvené látky, ve které si látky odnesete domů a budete je ještě prát, nůžky, metr, kalkulačku.


práce paní lektorky
;

Stránky provozuje Obec Zahrádky      [ home ]   [ mapa stránek ]